Satyra na odwrót

“Satyra na odwrót” to inicjatywa fundacji im. Benjamina Franklina mająca na celu rozpowszechnianie sztuki z zakresu satyry i karykatury. Fundacja jest patronem projektu “ART to PEACE” oraz galerii SATYRA & SURREALISM “NA DRABINIE”. Angażujemy się w oryginalne i ambitne projekty. Żaden temat nie jest nam obcy !

GALERIA SATYRA I SURREALISM “NA DRABINIE” 

 

Galeria SATYRA I SURREALISM “Na Drabinie” została stworzona w 1998 roku przez Grzegorza Misiaka. Galeria zaprezentowała wiele znaczących wystaw polskich artystów zrzeszonych w “Stowarzyszeniu Polskich Artystów Karykatury”, najczęściej pokazując je w sposób premierowy. Część wystaw była również przenoszona do innych Galerii m. in. do Galeria “Dwór Artusa” w Toruniu, Centrum Kultury – Ostróda, czy Miejska Biblioteka – Olsztyn.

Galeria zrealizowała cztery duże ogólnopolskie konkursy rysunku satyrycznego – 2 x “REKLAMA W KRZYWYM ZWIERCIADLE”, “TELEKOMUNIKACJA”, “TEATR”.

Za swą działalność w 2004 roku otrzymała nagrodę “ERYK” (mały) – nagrodę przyznawaną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie polskiej satyry. Galeria otrzymała również cztery nagrody Prezydentów Miasta Włocławka przyznawane za znaczące osiągnięcia w dziedzinie kultury. Galeria obecnie realizuje swą działalność głównie przez internet. Zapraszamy do dołączenia do grona ponad 40 tysięcy osób, które polubiły stronę galerii na facebooku oraz do dołączenia do grupy:

 

ART to PEACE

 

Nasza Fundacja jest Patronem projektu Strony “ART to PEACE”. Projekt jest próbą pokazania niewielkiego fragmentu twórczości artystycznej, która jest zaangażowana w tworzenie i utrzymanie pokoju na świecie. Nie prezentuje ona określonego stanowiska politycznego ani religijnego. Stara się być ponad tymi podziałami.

 

Rafał Obliński

Silvano Mello

Makhmud Eshonkulov

Pawel Kuczynski

Edu Oliveira

Miroslaw Hajnos

Zapraszamy do odwiedzenia strony na facebook’u inicjatywy ART to PEACE.

Adres

ul. Indiry Gandhi 35
02-776 Warszawa, Polska
(48) 507-777-679

Num. ewidencyjne

NIP: 9512487429
REGON: 383869356
KRS: 0000794053

Social Media

ADRES EMAIL

KONTAKT@FRANKLIN.ORG.PL