Serce w ruchu

Inicjatywa “serce w ruchu” ma na celu podejmowanie się oraz promowanie wszelkich projektów, które przyczyniają się do ochrony serca. Naszą pierwszą inicjatywą w tym zakresie jest zbiórka na rzecz zakupu defibrylatora AED dla Przedszkola nr 253 „Akademia Pana Kleksa” w Warszawie przy ul. Antka Rozpylacza 2.

“W medycynie liczy się każde życie, każda najmniejsza szansa uratowania życia” 
– Hanna Krall

Defibrylator AED dla przedszkola

 

Pierwszym krokiem naszej inicjatywy jest zakup defibrylatora AED dla Przedszkola nr 253 „Akademia Pana Kleksa” w Warszawie przy ul. Antka Rozpylacza 2.

 

Urządzenie pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i nie tylko. Jako że w najbliższej okolicy nie ma takiego urządzenia, w razie potrzeby może posłużyć każdemu poszkodowanemu i każdy potrzebujący będzie mógł z niego skorzystać. Dla dzieci w wieku przedszkolnym ważne jest, aby urządzenie posiadało tryb pediatryczny (redukuje energię), elektrody przeznaczone dla dzieci oraz aby było w pełni automatyczne i analizowało stan dziecka/osoby potrzebującej pomocy.

Urządzenie wydaje komendy głosowe w języku polskim i prowadzi osobę udzielającą pierwszej pomocy przez kolejne kroki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. AED jest sprzętem stworzonym do tego, aby w nagłych sytuacjach analizować rytm serca osoby poszkodowanej i w razie konieczności defibrylować ją. Urządzenia używamy przede wszystkim wtedy, kiedy u osoby poszkodowanej stwierdzimy nagłe zatrzymanie krążenia. Ważne jest, aby AED użyć najszybciej jak to możliwe, gdyż brak tlenu przedostającego się do mózgu szybko powoduje zgon osoby poszkodowanej. Poszkodowany dotknięty nagłym zatrzymaniem krążenia ma tylko 7-10 minut na to, aby otrzymać pomoc niezbędną do przeżycia, przy czym defibrylacja powinna być przeprowadzona w przeciągu trzech pierwszych minut.

W warunkach pozaszpitalnych nie ma szans na to aby pomoc medyczna dotarła w tak krótkim czasie. Nagłe zatrzymanie krążenia jest główną przyczyną śmierci w Europie i dotyczy do ok. 700 000 osób rocznie. W Polsce notuje się ok. 40 000 przypadków nagłego zatrzymania krążenia. Dzięki defibrylatorowi AED można osobie poszkodowanej w przypadku nagłego zatrzymania krążenia przywrócić pracę serca. Dlatego chcielibyśmy, aby urządzenia AED były dostępne w jak najszerszym zakresie i tworzyły globalną sieć. Urządzenie AED może w przyszłości uratować komuś życie.

 

Zbiórka zakończyła się z sukcesem !

 

Po drodze stwierdziliśmy, że dobrym pomysłem będzie także dokupienie dziecięcej kamizelki szkoleniowej Act Fast. Kamizelka umożliwia odtworzenie w realistyczny sposób sytuacji zakrztuszenia. Z użyciem Anti Choking Trainer w bezpieczny sposób można ćwiczyć zarówno uderzenia w plecy, jak i uciski brzucha i uwolnienie ciała obcego blokującego drogi oddechowe.

Sam defibrylator jest bardzo bezpieczny, został skonstruowany i zaprogramowany w taki sposób, aby defibrylacja mogła być wykonana tylko wówczas, gdy rytm serca pacjenta stanowi wskazanie do takiego działania, automatycznie dobiera najbardziej skuteczny dla poszkodowanego impuls.

Dziękujemy WSZYSTKIM, a w szczególności Rodzicom, którzy dorzucili swoją cegiełkę do tej akcji. Dzięki niej można uratować czyjeś życie.
Bardzo dziękujemy firmie AEDMax.pl za wsparcie, sugestie oraz udzielony rabat, dzięki któremu mogliśmy zakupić w/w sprzęt.

Z radością i dumą prezentujemy urządzenie – Defibrylator Philips FRx Standard.

 

Adres

ul. Indiry Gandhi 35
02-776 Warszawa, Polska
(48) 507-777-679

Num. ewidencyjne

NIP: 9512487429
REGON: 383869356
KRS: 0000794053

Social Media

ADRES EMAIL

KONTAKT@FRANKLIN.ORG.PL